Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Metin YILDIZ

Metin YILDIZ
Yönetim Kurulu Başkanı

Metin YILDIZ, 1971 yılında doğmuştur. Ticari hayatına 1987 yılında Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde deri ticareti ile başlamıştır. 1992 yılında YALIM Dış Ticaret A.Ş.’yi ihdas etmiş, ihracat ve ithalat faaliyetleriyle hem ülke ekonomisine kayda değer ölçüde katkı sağlama imkanına erişmiş hem de ticari faaliyetler yürüttüğü ülkeler ile Türkiye arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesinde pay sahibi olmuştur. Bu faaliyetleri ile doğrudan ve dolaylı olarak binlerce çalışana istihdam fırsatları teşkil etmiştir. AYM Holding Yönetim Kurulu Başkanı Metin YILDIZ, bugüne kadar faaliyet gösterdiği sektörlerin meslek örgütleri ve memleketi Hatay/İskenderun’daki birçok sivil toplum kuruluşunun çalışmalarına da ciddi destekler sağlamıştır.

Yusuf Yalım YILDIZ

Yusuf Yalım YILDIZ
CEO

Yusuf Yalım YILDIZ, 1995 yılında doğmuştur. 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde lisans öğrenimini tamamlamıştır. Öğreniminin ardından AYM Holding’in uluslararası lojistik-deniz ulaştırma ve medikal malzeme tedarik-pazarlama sektörlerindeki faaliyetlerini başlatmış ve başarılar elde etmiştir. Yusuf Yalım YILDIZ, İşletme Yönetimi (MBA) alanında lisans-üstü akademik çalışmasına devam ediyor, AYM Holding’in yeni sektörlerdeki yatırım projelerini yönetiyor, AYM Holding’i meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarında temsil ediyor ve 2021 yılı itibari ile de AYM Holding’de CEO olarak başarılarını sürdürüyor.

Cüneyt MÜJDE

Cüneyt MÜJDE
CFO, İcra Kurulu Üyesi

Cüneyt MÜJDE, 1972 yılında doğmuştur. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden lisans derecesini alan MÜJDE, yaklaşık 20 yıl bankacılık-finans sektöründe görevler almıştır. Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Pamukbank’ta başlamış, 2004 yılına kadar Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak bu kuruluşta çalışma hayatına devam etmiştir. 2004-2007 yılları arasında Şube Müdür Yardımcısı, 2007-2012 yılları arasında ise Şube Müdürü unvanı ile Yapı-Kredi Bankasında meslek hayatını sürdürmüş, Temmuz 2012’de bu kuruluştan emekli olmuştur. Halihazırda AYM Holding’de CFO olarak görev yapan MÜJDE, Holding’in mali operasyonlar ve finansal risk yönetiminden sorumludur.

Meriç OKTAR

Meriç OKTAR
Uluslararası Ticaret Direktörü, İcra Kurulu Üyesi

Meriç OKTAR, 1981 yılında doğmuştur. Farklı sektörlerde 20 yıldan fazla mesleki deneyime sahiptir. Çalışma hayatına 2000 yılında Almanya-Hollanda ortak girişimi Imtech Telecom NV'de başlamış ve 2006 yılında YALIM Dış Ticaret A.Ş.’ye katılmıştır. 2006 yılından bu yana Şirketin Orta Doğu ve Afrika'daki büyümesine önemli katkılarda bulunmuştur. Ayrıca, AYM Holding’in Türkiye'deki ilk büyük ölçekli yap-sat inşaat projesini yönetmiştir. Bugün, YALIM Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü ve AYM Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak iki önemli görevi başarıyla yürütmektedir. OKTAR, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden lisans ve Bahçeşehir Üniversitesi'nden MBA derecesine sahiptir. Türkçe, İngilizce ve Arapça bilen OKTAR, evli ve bir çocuk sahibidir.