MEDYA MERKEZİ

Lojistik

YALIM Dış Ticaret A.Ş.
Dünya’nın önde gelen kuruluşlarına, iş ortakları ve paydaşlarımıza, ithalat işlemlerini sonuçlandırana veya satışlarını gerçekleştirene kadar ideal bir seçenek niteliğiyle, toplamda yaklaşık 90.000-ton dökme kapasitesi olan A Tipi Genel Gümrüklü Antrepo ve Kapalı Depolama Alanlarında, millileştirilmemiş yüklerini hasarsız, güvenli bir şekilde muhafaza edebilmek için lojistik hizmet vermekteyiz. Ayrıca, Şirket misyonu olarak, depolama yönetiminin doğru ve zamanında yapılması ve stoklama ile ürün teslimatında tam hatasızlık sağlanması esasında kapsamlı hizmet sunumu amaçlanmaktadır.

Şehrimizin gelişmiş tesisler, altyapı ve coğrafi konum gibi lojistikte stratejik üstünlükler sunuyor oluşuyla da depolarımızın konumu, tüccarların ve üreticilerin hem iç pazar hem de Irak ve Suriye gibi yakın coğrafya pazarlarına yönelik ihtiyaçlarında memnuniyet düzeyini artırmaktadır.

 

Tesis Özellikleri ve Avantajları

  • İdeal konuma (LİMAK Port, 1,8-km; ASSAN Port, 10-km; İSDEMİR Port, 14-km ve MMK Port, 20-km uzaklıktadır.) sahiptir.
  • Toplamda 79.956-cbm (61.020-ton - % 6 sıkıştırılmış) dökme tahıl kapasitesi ile 11 adet eşit kapasiteli silo (her biri 6.663-cbm / 5.085-ton) buğday, mısır ve arpa stoklama için çok uygun imkanlar arz etmektedir.
  • Gübre, buğday, mısır, arpa ve diğer dökme yükler için uygun 5 ayrı bölüm ile toplam 6.600-metrekare kapalı depolama alanına sahiptir.
  • Tüm risklere karşı sigortalama teminatı sağlanmaktadır.
  • En ileri teknolojiye sahip mekanizma ve ekipmanlarla güvenli ve hızlı yükleme-boşaltma işlemleri gerçekleştirilmektedir.
  • 24 saat çalışma esasında hizmet veren teknik kadro ve güvenlik görevlileri bulunmaktadır.
  • Depolarda 24 saat kesintisiz kayıt sürdüren izleme-kamera sistemi yer almaktadır.
YALIM DIŞ TİCARET
Lojistik